Zomerfruit, kleurrijk, lekker en gezond
| Geplaatst in Specials |
Zomerfruit, dat is fruit waar we met z’n allen een hele winter naar uitkijken. Natuurlijk lusten we graag sinaasappelen en mandarijnen. Natuurlijk hebben we graag onze Hollandse appeltjes en houden we van sappige peren. Maar laten we eerlijk zijn. Het is toch elk jaar weer een feest als het zomerfruit tevoorschijn komt.
Laat jij je verleiden door al dat lekker zomerfruit? Voor een geweldige taart, of wordt het een ijscoupe met vers rood fruit. Worden het perziken aan een spies op de barbecue, of worden het kersen in een originele Schwarzwalder Kirsch taart. Laat je creativiteit de vrije loop en wij helpen je graag alvast een eindje op weg.
Van fruittaarten tot verse milkshakes en perfecte fruitsalades. Zomerfruit inspireert elke dag.
Aardbeien worden ook wel zomerkoninkjes genoemd. En dat is niet voor niets. Elke hap in een Hollandse aardbei doet je dromen van de zomer. Elke aardbei die je eet herinnert je aan de zon. Wat ons betreft mag er elke dag een bakje aardbeien in de koelkast staan.
Van mei tot augustus kun je verse Hollandse aardbeien kopen. Dat moet je regelmatig doen, want heel lang kun je ze niet bewaren. Maar, daar krijgen ze vaak ook de kans niet voor.
Aardbeien eet je zo uit een schaaltje, eventueel met een beetje suiker, of met een flinke dot slagroom natuurlijk. Je kunt ze ook verwerken in toetjes, ijs, gebak en fruitsalades. Maak er leuke prikkers mee, serveer ze op een pannenkoek of maak er jam van. Op een beschuitje maak je mamma helemaal blij. Nog meer? Breng eens een bezoekje aan aardbeienland. Leuk voor je kinderen en je doet er zelf ook heel veel inspiratie op.
Probeer eens aardbeientompouzen. Een echte zomerse versnapering bij een flinke cappucino in de achtertuin.
BESSEN IN ALLE SOORTEN EN MATEN.
Rode bessen, Witte bessen, Bosbessen, Kruisbessen maar ook bramen en frambozen horen tot het echte zachte zomerfruit. De kleurenpracht verleid menig mens tot het maken van een fruitsalade, een topdessert of een verrukkelijke taart. Ze zijn over het algemeen wat prijziger en erg kwetsbaar maar toch zeker de moeite waard om regelmatig te gebruiken in de keuken. Al deze bessen zijn maar beperkt houdbaar dus koop ze op het laatste moment. Jouw taart, jouw ijscoupe en jouw panna cotto krijgen nog meer allure als je er wat van dit verse fruit over schept. En, laten we niet vergeten dat een schaaltje bessen ook zo heerlijk weggehapt kan worden in de tuin.
Tip: Maak eens deze Coole shake van verse bessen met banaan. Gewoon als verrassing bij het ontbijt, of als je gaat picknicken. De vitamientjes vliegen je glas uit!
KERSEN UIT DE HOLLANDSE BOOMGAARDEN
Kersen worden tegenwoordig veel uit het buitenland verkocht. Daar zitten soms prima vleeskersen bij, maar wees eerlijk: Onze eigen Hollandse kersen zijn niet te evenaren. Koop verse Hollandse kersen in het seizoen. Dat seizoen is erg kort, dus geniet er volop van. In Juni en Juli kom je dan ook overal de bekende kersenstalletjes tegen. Koop ze KERSVERS en geniet van een schaaltje kersen op schoot of van een heerlijk dessert, de overbekende Schwarzwalder Kirsch en veel meer lekkers.
Lees onze special eens. Het is weer Kersentijd, en je doet volop inspiratie op om een paar kilootjes kersen weg te werken.
Kersen bewaren lukt prima als je er jam van maakt. Zo proef je onze eigen Hollandse Kersen ook buiten het seizoen, als je wakker wordt, op een rijk belegde boterham tijdens het ontbijt.
MELOENEN
Meloenen zijn in vele varianten verkrijgbaar. Toch kennen de meeste Hollanders alleen de Galia- en de Watermeloen. Als je van de overige soorten vraagt hoe ze smaken en welke kleur het vruchtvlees heeft, moeten ze het antwoord schuldig blijven. Op Lekker Tafelen vindt je tips, informatie en recepten met meloen. Je maakt er echte tovertoetjes mee. En wat dacht je van fruitsalades. Alleen van de verschillende meloenen kun je al een prachtige fruitsalade maken. Meloenen zijn jaarrond verkrijgbaar, maar in de zomermaanden is de aanvoer op z’n hoogst. Vooral de watermeloen is zomers het best verkrijgbaar en ook het meest zinvol. Het dorstlessende karakter maakt er echt zomerfruit van.
Halveer eens een meloen, schep het vruchtvlees er uit en vul de meloen met een verse zomerfruitsalade. Dat is een feestje op de tuintafel en zal al je gasten enorm verrassen.
PERZIKEN EN NECTARINES
Ja, ook het steenfruit is in de zomer weer volop verkrijgbaar. Het eerste steenfruit dat aangeboden wordt is vaak niet al te best, maar als je dan iets verder in het seizoen komt wordt het smullen geblazen. Vanaf juni koop je verse perziken en nectarines bij elke groenteman. Het sappige fruit laat zich prima gebruiken in fruitsalades, in desserts en op taarten. Ook van dit fruit kun je jam maken en halve perziken of nectarines kun je prima vullen met een bolletje ijs. Dit prachtige geel-oranjekleurige fruit onder de zijdezachte (perzik) of gladde (nectarine) schil is de ultieme basis voor veel fruitcombinaties.
Perzik kun je ook aan een spiesje op de barbecue serveren. Het zal door veel van je gasten als verrassend ervaren worden.











Oude Boeren kaas heeft altijd 'n fijn zoetje..
Volle melk, met liefde bereid, puur natuurlijk
Fijn, en o zo lekker.



Van enthousiaste lezers
“Welk vlees gebruiken jullie voor hachee? ”
“Nice, dit moet ik voor school maken! ”
“Van vroeger kende ik het al, mijn oma maakte ze altijd. Laatst op een feestje kwam ik ze weer tegen. Heb meteen ...”
“Al onze recepten zijn voor 4 personen tenzij anders vermeld will ”
“voor hoeveel personen is dit recept?? ”