Bleekselderijsoep met kastanjechampignons
| Geplaatst in Recepten, Soepen |
- 1 stronk bleekselderij
- 250 gram kastanjechampignons
- 1 teentje knoflook
- 2 eetlepels boter
- 1 liter bouillon
- 125 ml. crème fraîche
- zout en vers gemalen peper
Was de bleekselderij. Snij daarna 1/3 van de stronk in hele smalle reepjes en de rest van de stelen in grove stukken.
Verhit 1 eetlepel boter in een pan en bak hierin de grof gesneden bleekselderij ca. 3 minuutjes. Voeg de bouillon toe en laat de soep zachtjes een minuut of 6 koken.
Maak de kastanjechampignons schoon en snij ze in kwarten. Pel de knoflook en snijd deze fijn. Verhit de rest van de boter in een koekenpan en bak hierin de kastanjechampignons en de knoflook in ca. 3 minuten gaar.
Haal de soep van het vuur en pureer deze met een staafmixer of in de blender. Voeg de fijn gesneden bleekselderij toe en laat het geheel nog een minuut of 2 koken. Breng op smaak met zout en peper. Verdeel de soep met het paddestoelenmengsel en de crème fraîche over de borden.















Oude Boeren kaas heeft altijd 'n fijn zoetje..
Volle melk, met liefde bereid, puur natuurlijk
Fijn, en o zo lekker.



Van enthousiaste lezers
“Welk vlees gebruiken jullie voor hachee? ”
“Nice, dit moet ik voor school maken! ”
“Van vroeger kende ik het al, mijn oma maakte ze altijd. Laatst op een feestje kwam ik ze weer tegen. Heb meteen ...”
“Al onze recepten zijn voor 4 personen tenzij anders vermeld will ”
“voor hoeveel personen is dit recept?? ”