Appelflappen, maak er jouw specialiteit van!
| Geplaatst in Koek en gebak, Recepten |
Herfst is appeltjes tijd en dus is de link snel gelegd naar appelflappen. Als je ze zelf maakt kun je ze ook je eigen tintje meegeven. Waarom niet een vleugje kaneel in je appelflappen? Of doe er een likje abrikozenjam bij in. Maak ze krokanter door er een fijngesnipperd walnootje aan toe te voegen en ook rozijntjes kunnen je appelflappen prima completer maken. Zo kun je eindeloos experimenteren en je echte eigen appelflap creëren. Jouw ideeën horen we graag!

- 4 plakjes bladerdeeg (vriezer)
- 1 appel
- handje krenten / rozijnen
- 2 eetlepels suiker
- 1 theelepel kaneel
- 2 eetlepels melk
Ontdooi 4 plakjes bladerdeeg. Wel een handje gedroogde krenten of rozijnen in heet water. Schil 1 appel en snijd in kleine blokjes. Doe de suiker en kaneel erbij. Voeg dan de gewelde krenten/rozijnen toe en meng het geheel goed.
Leg in het midden van ieder plakje bladerdeeg een kwart van het appelmengsel. Vouw het deeg zo dicht dat er een driehoek ontstaat. Duw de randen deeg goed aan elkaar.
Bestrijk de flappen met wat geklopt ei, strooi er suiker over. Leg bakpapier op de bakplaat van de oven. Leg de flappen erop. Doe ze ca. 15 à 20 minuten in het midden van de oven (ca. 180 graden Celsius) tot de flappen goudbruin en gaar zijn.















RT @LekkerTafelen: Appelflappen, maak er jouw specialiteit van!: Herfst is appeltjes tijd en dus is de link snel gelegd naar appelf… http://t.co/rHixkQ6F